Ako a kedy mám užívať Euthyrox 75, Aspirin Protect 100, Duphaston 2x1 a Acidum folicum počas tehotenstva?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

som v 14. týždni a beriem Euthyrox 75, Aspirin Protect 100, Duphaston 2x1, Acidum folicum.

V akom čase, pred/po jedle mám užívať všetky lieky, aby som vylúčila kontraindikácie a zaistila vstrebávanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

vstrebávanie Duphastonu a Acidum Folicum prijatá potrava neovplyvňuje.

Euthyrox sa užíva ráno, nalačno a aspoň pol hodiny pred jedlom.

Aspirin Protect sa užíva v pravidelných časových odstupoch, prednostne pred jedlom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut