Ako a koľko DeVitu mám podávať 8 mesačnej dcérke?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

rozmýšľam, že by som 8 mesačnej dcérke vymenila značku vitamínu D a prešla na DeVit.

Ako a koľko jej DeVitu mám podávať?

Treba to podávať s mliekom ako Vigantol?

Ďakujem

Dobrý deň,

do dovŕšenia 1. roka dieťaťa sa podáva 1 kvapka DeVit denne (potom 2 kvapky/deň).

Kvapky majú pumpičku. Môžete ich teda podať priamo do úst. Sú upravené ako olejová suspenzia (kvôli lepšej vstrebateľnosti) a nie je teda potrebné podávať ich s mliekom. Ak je vám však taká aplikácia jednoduchšia, môžete ich pridať do jedla alebo nápoja.

DeVit

DeVit je výživový doplnok, olejová emulzia s obsahom vitamínu D3 (cholekalciferol). Vitamín D je v DeVite rozpustený v triglyceridoch so stredne dlhým reťazcom. Materské mlieko má vysoký obsah triglyceridov so stredne dlhým reťazcom. Tuky sa ľahko vstrebávajú z čreva dojčaťa a prechádzajú priamo do pečene. Spolu s nimi do pečene prechádza aj vitamín D.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut