Ako dávkovať DeVit kvapky mesačnému chlapcovi?

Zodpovedané
27. sep 2019

Dobrý deň,

mám mesačného chlapca, ktorý užíva kvapky DeVit. V návode je napísané, že by mal užiť jednu kvapku. V kartičke o návšteve lekára mám napísané, že od ukončeného druhého týždňa užívať Vigantol 2 kvapky. Všade na internete píšu, že D vitamín je potrebné užívať 2 kvapky.

Ako mám podľa Vás podávať kvapky DeVit?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

užívajte podľa dávkovania v príbalovom letáku, pretože DeVit má odlišný dávkovač kvapiek.

Pri najbližšej kontrole sa poraďte s pediatrom.

Zmenu Vigantolu za DeVit by ste mali konzultovať s pediatričkou.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová