Ako dávkovať Muconasal Junior pre 3-mesačné dieťa?

Zodpovedané
8. dec 2023

Dobrý deň,

máme 3-mesačné dievčatko, ktoré má soplík a kašeľ. Doma mám sirup Muconasal Junior. V letáku píšu, že do 2 rokov je dávka 2,5 ml 2x denne.

Môžem dcérke podať celú dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Asi máte na mysli sirup Mucosolvan. Sirup je na rozriedenie hlienov. Máte veľmi malé dieťatko a liečba takto malých detí patrí do rúk pediatra, preto Vám odporúčam sa obrátiť na neho.

Malé deti nedokáže hlieny vykašľať, môžu im zatekať a dráždiť k kašľu alebo dokonca k vracaniu. Hlieny často odsávajte, zvhlčujte vzduch, používajte morské vody na hygienu nosa a dcérku trocha napolohujte pri ležaním.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie