Ako dávkovať Sumamed pre 38 kg vážiacu dcérku?

Zodpovedané
17. máj 2024

Dobrý deň,

dcére predpísala lekárka Sumamed sirup 200 mg/5 ml kvôli tomu, že má bacila Hemofila. Napísala dávkovanie 6 ml každých 12 hodín. V lekárni mi povedali, že podľa nich sa lekárka pomýlila a nech zavolám doktorke, či ich nemá užívať každých 24 hodín. Bol piatok a lekárka mala už po ordinačných hodinách, tak som sa nedovolala. Dcéra má 38 kg.

Ako má teda ten sirup užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Liek sa obvykle podáva v celkovej dennej dávke 9,5 až 19 ml podávaných v 1 dávke v pravidelných odstupoch 24 hodín.

Takže 6 ml raz denne by bolo málo pre 38 kg dievča. Skôr by som liek podávala raz denne 12 ml.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie