Ako dlho môže 3-ročné dieťa užívať B-complex?

Zodpovedané
10. feb 2023

Dobrý deň,

dcérka je škôlkarka a má 3 roky a 3 mesiace. Lekárka jej počas poslednej virózy začiatkom decembra predpísala B-complex. Stále jej ho dávam aj s vitamínom C, nakoľko je ešte vírusové obdobie. Vždy bola "nejedlík", takže sa jej zlepšila aj chuť do jedla, čo ma veľmi teší. Len neviem či je to pre organizmus v poriadku.

Ako dlho môže 3-ročné dieťa užívať B-complex?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak lekár neurčil inak, B-komplex by ste nemala podávať dlhšie ako 3 mesiace.
Nasledovať by mala pauza od užívania (minimálne jeden mesiac).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut