Ako dlho môže dvojročné dieťa užívať BioGaiu?

Zodpovedané
2. jan 2019

Dobrý deň,

moja dvojročná dcérka doužívala druhú flaštičku BioGaia. Pred dvomi mesiacmi mala virózu spojenú s vracaním a hnačkou.

Môže ich užívať, keď je už zdravá? Nemôže jej BioGaia uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Biogaia kvapky sú probiotiká.

Biogaia je úplne neškodná podáva sa už maličkým dojčatám, obsahuje laktobacily, ktoré pomáhajú pri tráviacich ťažkostiach.

Napríklad aj keď dieťa nemá pravidelnú stolicu. Môžte ich podávať aj dlhodobo, napríklad 3 mesiace, potom pauzu aspoň 1 - 2 mesiace. Keď sa ťažkosti budú opakovať, tak môžte znova nasadiť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová