Ako dlho môžem používať Vincentku po jej otvorení na inhaláciu?

Zodpovedané
21. nov 2022

Dobrý deň,

dcéra bola po nástupe do škôlky často nachladnutá. Teraz ju učím častej inhalácii. Striedame 1 deň Yabro a 3 dni Vincentku. Vincentka má na obale napísané iba užívanie pitím, po otvorení ju treba spotrebovať tuším do 5 dní.

Týka sa táto spotreba aj použitia pri inhalácii?

Strácajú sa účinné látky?

Ako ju skladovať?

Môžem takto postupovať dlhodobo?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je Vincentka určená na pitie, mali by ste ju spotrebovať do 3 dní. Pri dlhšom otvorení z nej uniká oxid uhličitý a obsiahnuté soli vykryštalizujú.

Pri inhalovaní je lehota dlhšia, a to 7 dní. Skladujte na chladnom mieste.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut