Ako dlho môžem užívať liek Guajacuran?

Zodpovedané
4. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Guajacuran. Beriem ho ráno a večer od bolesti krčnej chrbtice.

Môže mi uškodiť? Čím ho mám nahradiť pri dlhodobej bolesti?

Ďakujem

Dobrý deň,

Guajacuran môžte užívať aj dlhodobo. Pri každom lieku, ktorý užívate dlhodobo by ste mali byť sledovaná aj lekárom. Guajacuran sa používa na uvoľnenie svalstva, iné podobné lieky sú už na lekársky predpis.

Bolesť krčnej chrbtice však netreba podceňovať a určite nie je vhodné riešenie dlhodobo len tlmiť bolesť tabletkami.
Problémy s krčnou chrbticou môžu často vyústiť aj do migrény, preto je potrebné tento problém riešiť. Príčinou bolesti je väčšinou stres, nesprávne držanie tela a sedavé zamestnanie.

Určite jedným s riešení je fyzioterapia ale je to už len na Vás 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová