Ako dlho po používaní kortikoidnej maste sa môžme snažiť o dieťa?

Zodpovedané
17. júl 2019

Dobrý deň,

minulý týždeň vo štvrtok mi začalo svrbenie na nohách a urobil sa mi výsev. V pondelok som navštívila svoju všeobecnú lekárku. Tá mi povedala, že to bude žihľavka a predpísala mi Belogent masť 2x denne a Flonidan tabletky. Keďže to nemizlo, tak som v piatok navštívila kožnú lekárku. Predpísala Elocom a hnedý púder na večer. Pichla mi hydrokortizon. O týždeň mám ísť na kontrolu. Svrbenie prestalo, no výsev mám stále.

S partnerom sa snažíme otehotnieť. Vzhľadom na moje problémy sme snažilkovanie prerušili.

Kedy sa môžme znovu pokúšať o bábo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Nie je dôvod nesnažiť sa o bábätko v dôsledku používania kortikoidnej maste. Pri úplnom začiatku tehotenstva kedy sa vajíčko len zahniezďuje sa nemusíte obávať.
Elocom niektorí lekári dokonca predpisujú v nutnom prípade aj počas tehotenstva.
Hydrokortizon sa vylučuje z tela do 12 hodín.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová