Detská krupica alebo husia koža

janicka1988
9. nov 2020

Chcem vás poprosiť o radu či má niektorá z vás skúsenosti s takýmto koznym problémom? Už sme boli u dvoch rôznych kožných lekárkach . Najprv nám predpisovala kortikoidne maste locid , premastovatovali sme modrou indulonou , advantanom, SOS niveou detskou , infadolanom, už sme skúšali všeličo , kúpele z ovsenych vložiek nič nezaberá. Dnes sme boli znovu u kožnej lekárky a dala nám hnedý puder a tento jej pomôže nachvíľu a nie úplne a znova sa jej to vráti že to bude mat už stále . Som z toho na prášky má to na tvaricke na lícach aj nohách , dcérka má 1 a pól roka , už sme aj zmenili stravu a nič nepomáha , má to už 3 mesiace . Máte s tým skúsenosti ? Zmizne to alebo to ostane už navždy ? Ďakujem

123369
9. nov 2020

@janicka1988 ahoj,aj moja malá to má, má2 roky, budúci týždeň máme ísť alergologicke,tak sa jej chcem spýtať,či nie je na niečo alergická, neviem či bude robiť testy.Spominala som to našej dr. a tá nám predpísala Excipial.Inak veľa som o tom čítala a vraj zaberá na to mlieko alebo krém s ureou a obsahuje ho aj tento excipial.Natieram jej to od augusta a má to o 50% lepšie.Len jej sa v tom spravia sem tam zapálené akoby vriedky,a to neviem čo je,to musím prediskutovat zv dr.

janicka1988
autor
9. nov 2020

@123369 nám excipial nerobil dobre , skúšam teraz na noc ten puder a cez deň bepanthen care ale necakam zázraky

123369
9. nov 2020

@janicka1988 no neviem, skús si pozrieť iné krémy s ureou.

andreatytler
10. nov 2020

@janicka1988 Aj nas syn to ma na tvaricke. Ma 11 mesiacov. Citala som tento clanok a rozhodla som sa zatial to neriesit. Je to dedicne a je to len kozmeticky problem. Nesvrbi ho to. Zevraj to moze prejst ale znovu sa to moze objavit v dospelosti. Snazim sa aby nemal pokozku suchu ale ziadne specialne kremy nepouzivam.
https://www.modrykonik.sk/blog/dextella14/article/pre-vsetkych-s-kuracou-kozou-pjcfrk/

jullietka
22. jún 2021

@janicka1988 toto je dedicny problem,ma to pomne dcera ale syn nie. Pomaha na to urea,kyselina mliecna a kyselina salycilova. Takze my pouzivame Lactovid lactourea sprchovaci aj telove mlieko. Potom kerasal mast je perfektna na vycistenie. Potom je nato kozmetika CeraveSa ta je super a aj Eucerin ma radu s ureo. Vsetko vyskusane a na nas to plati,pre mna(26) a pre dceru(2,5). Samozrejme pravidelne premastovanie je super a exfoliacny peeling

janicka1988
autor
22. jún 2021

@jullietka ten cerave sa hydratacny krém pomáha vašej dcérke na tvar ? Má ju lepšiu ? Moja má 2 roky

jullietka
22. jún 2021

@janicka1988 ano pomaha. Ale ako prve sme davali kerasal,ten jej vycistil tvaricku a cerave jek udrziava peknu tvaricku 🙂

jullietka
22. jún 2021

@janicka1988 a aj lactovid telove sme mali a bolo super

janicka1988
autor
22. jún 2021

@jullietka ďakujem za radu vyskusame 🙂

janicka1988
autor
27. okt 2021

@jullietka ahoj , chcem sa opýtať na tu masť kerasal , dcéra má 2,5 roka a má stále tu krupicu na lícach , používala si kerasal aj na tvar ? Bojím sa aby jej neurobila zle ale už som zufala lebo nič jej nezaberá nechce jej to zmiznúť , Vám pomohla tá masť ?