Ako dlho po vstreknutí probiotík Rinogermina si môže dieťa vysmrkať nos?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania nosových probiotík Rinogermina.

Ako dlho po vstreknutí si môže dieťa vysmrkať nos?

Ďakujem

Dobrý deň,

pred podaním nosných probiotík odporúčam nosnú hygienu morskou voodu (Sterimar, Physiomer), vysmrkať a až následne aplikovať Rinogerminu.

Nosná dutina je pokrytá sliznicou s krvnými cievami, ktoré umožňujú rýchlu absorpciu. Do 5 - 10 minút je látka vstrebaná.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut