Ako liečiť kvasinky na bradavkách?

Zodpovedané
1. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako správne a hlavne už natrvalo vyliečiť kvasinky na bradavkách. Synček bude mať 4 mesiace a teraz to je tretíkrát čo mám hrozné bolesti pri kojení. Prvýkrát to bolo hneď v pôrodnici. Našťastie to po asi 2 týždňoch prešlo, ale vtedy nebolo vidno žiadne poškodenie na bradavkách.

Keď mal syn skoro 2 mesiace, tak dostal soor. Dlho mu predpisovali neúčinné lieky a nakoniec, keď mal celý jazyk vysypaný, tak mu predpísali Diflucan.

O 4 dni už nemal nič, ale to som mala zase ja také lesklé šupinaté bradavky a neskôr trhlinky na oboch bradavkách. Vyliečila som asi po týždni s Avent mušľami, Medela náplasťami a slanými obkladmi.

Nedávno sa mu v ústach znova urobila žabka a mne sa znova bradavky zošúpali a potrhali. Už asi dva týždne to liečim, ale hoja sa veľmi pomaly a hrozne to bolí.

Už dva dni mám aj také červené bodky na dvorcoch ktoré svrbia. Dnes som sebe prsia a malému pusu potrela Genciánom, ale vraj by sa nemal na otvorené rany. Skúšala som Purelan masť, ale to bolo horšie.

Zmenila som aj polohu pri kojení, aby mal drobec trhlinky v kútiku úst a nedráždil ich viac. Nevidím moc zlepšenie.

Môžem si dať aj náplaste, keď mám gencián?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžte si dať chladivé náplaste aj na gencián.

Vzhľadom na opakujúce sa problémy Vám určite odporúčam návštevu kožného lekára. Podľa popisu sa so synčekom infikujete vzájomne opakovane.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová