Ako posilniť imunitu 8 mesačného a 6,5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
4. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som podporiť imunitu u 8 mesačného dieťatka a 6,5 ročného dieťaťa. Starší syn je prvák a od začiatku školského roka je už tretíkrát chorý. Vždy to chytí aj ten mladší. Kašle a máva sople (upchatý nos).

6,5 ročný syn užíva už dlhodobo vitamín C, vitamín D a B-komplex.

Aké vitamíny odporúčate pre moje deti?

Ďakujem

Dobrý deň,

u 8 mesačného dieťatka môžete na posilnenie imunity nasadiť Vitamín D3. Počas chorľavého obdobia PEDIAKID 22 Vitamínovv dávke 1 čajová lyžička 2x denne.

V prípade staršieho súrodenca pokračujte s užívaním vitamínov tak ako uvádzate. Môžete doplniť ešte Imunoglukan sirup. Obsahuje prírodný imunoglukán, ktorý napomáha k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Ak sa u staršieho syna častejšie opakujú zápaly horných dýchacích ciest, tak by bolo vhodné zvážiť aj nasadenie nosného probiotika Rinogermina. Funguje ako bariéra - zabraňuje prichyteniu patogénov (ktoré sú v kolektívoch ako škola, škôlka veľmi časté) na sliznici.

Jamieson Vitamín D3 kids

Jamieson Vitamín D3 kids je výživový doplnok s obsahom vitamínu D v cmúľacej tablete s jahodovou príchuťou. Neobsahuje umelé sladidlá, príchute, farbivá a ani konzervačné látky. Je vyrobený z prírodných zdrojov.

PEDIAKID 22 Vitamínov

PEDIAKID 22 Vitamínov je multivitamín bohatý na vitamín C. D, B. B2, B3, B5, B6, B8, B9, B12, meď, selén a jód pre správne fungovanie organizmu. Sirup má príchuť pomaranč a marhuľa.

Imunoglukan P4H

Imunoglukan P4H je výživový doplnok vo forme sirupu, ktorý obsahuje prírodný imunoglukán a vitamín C.

Rinogermina sprej do nosa

Rinogermina sprej do nosa je prvé probiotikum do nosa. Ideálny čas na regeneráciu sliznice a vybudovanie bio-bariéry sú 3 mesiace. Vzhľadom na uvedené sa odporúča trojmesačná kúra.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut