Ako sa má užívať Euthyrox, probiotiká, B-komplex a Tardyferon Fol v tehotenstve?

Zodpovedané
7. jún 2020

Dobrý deň,

som v 29. týždni a doktor mi predpísal železo a B-komplex. Dlhodobo užívam Euthyrox a v tehotenstve som začala užívať Probiofix inum. Vraj je to dobre užívať ako prevenciu proti kožným problémom pre bábätko.

Ako mám tieto lieky užívať?

V lekárni mi povedali, že železo nalačno, teda minimálne 2 hodiny po jedle a potom tiež dlhšie nejesť. A nekombinovať ho s liekom Euthyrox.

Ako ho máme teda užívať?

V noci okolo tretej sa budím na wc, tak si hneď dávam železo. Keď ráno okolo siedmej vstanem, tak si dávam Eurhyrox, pol hodinu nejem a potom sa naraňajkujem. Po raňajkách si dám probiotiká a potom v priebehu dňa B-komplex.

Je takéto užívanie v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že užívanie liekov ste si nastavili úplne ideálne a zároveň prispôsobili Vášmu režimu. Je pravda, že pri Euthyroxe a železe je problém nastaviť užívanie, pretože obe sa ideálne berú nalačno ale zároveň sa nesmú kombinovať.

Vy ste si to ale veľmi dobre nastavili.

B-komplex forte

B-komplex forte je polyvitamínový prípravok obsahujúci 8 esenciálnych vitamínov skupiny B vrátane kyseliny listovej a vitamínu B12. B-komplex je súhrnné označenie pre vitamíny skupiny B, ktoré patria medzi vitamíny rozpustné vo vode.

Generica B-Komplex kvapky

Generica B-Komplex kvapky je prvý a jediný B-komplex vo forme kvapiek určený pre deti od 3 rokov.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová