Ako si rozdeliť užívanie vitamínov počas dňa?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

ako si rozdeliť užívanie vitamínov počas dňa, aby sa "nepobili"?

Vitamíny užívam nasledovne: Fytofem - ten chcem určite na noc, Magnerot - 2 tablety denne, D vitamín - mám hraničné hodnoty, lekárka mi doporučila až 4000 IU denne. Ďalej užívam Calcium, Glibifer, vitamín C a probiotiká.

Ďakujem

Dobrý deň,

Fytofem pokojne užívajte na večer, tak ako píšete. Spolu s ním môžete brať vitamín D.
Dôležité je aby ste dodržiavali minimálne dvojhodiné odstupy medzi Magnerotom-Calciom-Globiferom. Ide o dvojmocné ióny, ktoré sa pri súbežnom užívaní ovplyvňujú vo vstrebateľnosti.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut