Ako skladovať čípky Prednison?

Zodpovedané
2. jan 2020

Dobrý deň,

môj synček má predpísané Prednison čípky na laryngitídu. V lekárni mi nepovedali, či sa majú skladovať v chladničke a nemám ani príbalový leták.

Na krabičke je napísané, že sa majú spotrebovať do 6 týždňov od dátumu výroby.

Prečo sa už potom nemôžu použiť?

Aké lieky nahrádzajú uvedené čípky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak nemáte príbalový leták a dátum exspirácie je 6 týždňov, tak ide o čapíky vyrobené priamo v lekárni. Pokiaľ viem, tak vlastne iné ani nie sú momentálne dostupné, čiže náhradný liek nie je. Čapíky sa pri laryngitíde zvyčajne nepoužívajú dlho, preto by Vám doba exspirácie ani nemala vadiť.

Takéto čapíky je lepšie skladovať v chladničke, pretože sa môžu mierne topiť. Ich stálosť zavisí od typu čapíkového základu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová