Ako správne dávkovať Benedikt, Senovku a Maltofer Fol počas dojčenia?

Zodpovedané
8. dec 2023

Dobrý deň,

som dojčiaca mamička, beriem Benedikt a Senovku (3x denne pred jedlom, ráno, obed, večera) na tvorbu mlieka a pijem aj čaj na tvorbu mlieka 2x denne, doobeda a poobede. Ďalej Maltofer Fol. Chcela by som brať ešte aj vitamín C 1000 mg a Omega 3.

V akom časovom rozostupe môžem tieto doplnky užívať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Kľudne si vitamín C nasadte ráno spolu s Maltoferom - podporíte tak vstrebateľnosť železa.

A Omega 3 niekedy počas dňa šúčastne s jedlom.

Benedikt a Senovku neprekračujte dávkovanie odporúčané výrobcom. Všeobecné rozostupy medzí jednotlivými liekmi a výživovými doplnkami by mali byť aspoň nejaká hodina.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie