Ako správne dávkovať DeVit 7-mesačnému dieťaťu?

Zodpovedané
9. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom DeVitu. 7-mesačnému dieťaťu sme ho podávali od narodenia, no cca v 5. mesiaci sme prestali.

Teraz na poradni nás doktorka upozornila, že ho treba stále denne podávať.

Ako máme teraz postupovať v dávkovaní?

Môže dieťaťu cca dvojmesačný výpadok niečo spôsobiť?

Je potrebné dávať ho na lyžičku do mlieka, alebo stačí pred dojčením vstreknúť do úst?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávkujte 1 kvapku DeVitu denne. Dávku môžete podať priamo do úst dieťaťa, alebo pridať do nápoja alebo jedla.

Ak lekár neurčil inak, DeVit podávajte aspoň do ukončeného 1. roka.

Dvojmesačný výpadok by ste podľa môjho názoru mohli "nahradiť" dočasným podávaním dvojnásobnej dávky. To už je ale na konzultácii s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut