Ako správne dávkovať DeVit Forte?

Zodpovedané
17. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania DeVit Forte.

Mohla som dcérke ublížiť, keď som jej dávala 1 strek denne?

Čiže vysokú dávku. Je to cca 3,5 mesiaca maximum.

Mám sa riadiť odporúčaním, že dávať radšej 1 strek obdeň alebo denne?

Iný vitamín D som jej nedávala. Dočasne Stopkašeľ pre deti,v ktorom sú nejaké prípravky na imunitu a ešte asi dvakrát multivitamínové tabletky pre deti macikov z dm.

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne sa ku mne nedostala celá otázka. Chýba mi vek vášho dieťatka. Neviem adekvátne bez tejto informácie odpovedať, prosím doplňte otázku.

Vo všeobecnosti DeVit Forte kvapky sú určené pred deti od 3 rokov. Dávkovanie je 1 kvapka denne.

DeVit Forte

DeVit Forte - prírodný zdroj vitamínu D (1500 IU) vo forme olejovej suspenzie.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut