Ako správne dávkovať Imunoglukan?

Zodpovedané
14. dec 2021

Dobrý deň,

synovi detský pneumológ odporučil užívanie Imuniglukanu cca do marca. Dávkovanie napísal 3 ml denne. Syn má 14 mesiacov a cca 12 kg. V príbalovom letáku je ml/5 kg.

Nie sú 3 ml denne veľa pre neho?

K detskému pneumológovi nechodíme kvôli diagnóze, ale len na kontroly. Syn sa narodil v 36. týždni. Ďalej sa v príbalovom letáku píše podávať večer pred spaním alebo ráno nalačno.

Môžem podávať tak, že po podaní ho ešte nakojím?

Syn sa ešte stále veľa kojí, takže nikdy nie je nalačno.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dávka Imunoglukanu je vzhľadom aj na vek určená správne.

Odporúčanie o dávkovaní ráno nalačno alebo večer pred spaním, je uvedené kvôli lepšej vstrebateľnosti. Pokojne môžete dieťa po podaní sirupu nakojiť.

Imunoglukan P4H

Imunoglukan P4H je výživový doplnok vo forme sirupu, ktorý obsahuje prírodný imunoglukán a vitamín C.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut