Ako správne dávkovať Marnys B12 dvojročnému dieťaťu?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

dvojročnej dcére som kúpila vitamín B12 značky Marnys. Bol mi doporučený vegánskym výživovým poradcom, no akosi som zabudla na dávkovanie pre dvojročné dieťa a aj na spôsob užitia.

Ako by malo dieťa uvedený vitamín užívať?

Je nutné užiť ho hneď ráno a len pod jazyk?

Je možné kvapnúť vitamín do prvého ranného čaju alebo do jedla?

Dcéra nie je vegánka. S daným poradcom som mala konzultáciu, nakoľko ja som vegetariánka a dcéra mäsu veľmi neublíži (jedlo si už vyberá a z mäsa jej chutí len ryba), čiže som sa rozhodla zaradiť jej i vitamín B12.

Ďakujem

Dobrý deň,

podávanie vitamínu B12 od výrobcu Marnys deťom mladším ako 3 roky je kontraindikované.
Konzultuje s pediatrom či je naozaj vhodné a nutné dcérke uvedený prípravok dávkovať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut