Ako správne dávkovať Pleumolysin počas tehotenstva?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

lekárka mi kvôli neutíchajúcemu kašľu povedala, aby som si kúpila Pleumolysin. V letáku sa však píše, že nie je vhodný pre tehotné. Doktorka spomínala, že si mám dávať 30 kvapiek.

Mám si ako tehotná rozdeliť dávkovanie na 3x denne po 10 kvapiek, alebo mám užívať 3x denne po 30 kvapiek?

Ďakujem

Dobrý deň,

Pleumolysin sa pre obsah kodeínu užíva počas tehotenstva len vo vážnych prípadoch, po porade s lekárom. 30 kvapiek si rozdeľte na 3 jednotlivé dávky (3 x denne po 10 kvapiek).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut