Ako správne dávkovať Suprax dieťaťu s váhou 9,5 kg?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

dcéra prekonala 2x pyelonefritídu. Bol jej zistený reflux do obličky a čaká nás operácia. Malej dávam Suprax 2x denne 2 ml. Teraz ostávame už len vo večernej forme 2 ml. Dcérka váži 9,5 kg.

Nie je to málo?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka je určená správne.

Pre vysvetlenie: V prípade poruchy renálnych funkcií sa musí dávka redukovať. Odporúčaná denná dávka cefixímu (účinná látka sirupu) je 1 x 4 mg/kg.

1 ml Supraxu obsahuje 20 mg cefixímu.

Pre hmotnosť 9,5 kg zodpovedá 38 mg cefixímu, ktoré sú obsiahnuté v 2 ml sirupu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut