Ako správne kombinovať vitamíny štvorročnej dcére a 20 mesačnému synovi?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som vás poprosiť o radu pri kombinovaní liekov pre deti.

Štvorročná dcérka:
Imunoglukan, Devit, Kaloba, BioGaia

20 mesačný synček:
Maltofer, Devit, Kaloba, BioGaia, Cebion

Môžem spomínané lieky nakvapkať aj do jednej lyžičky a dať naraz vypiť?

Môžem nasadiť aj mladšiemu Imunoglukan?

Máme záťaž na organizmus.

Ďakujem

Dobrý deň,

Imunoglukan - ráno nalačno
Devit - po jedle
Kaloba - 3x denne 10 kvapiek

Maltofer - počas jedla alebo ihneď po jedle

Mladšiemu synovi môžete nasadiť Imunoglukán, ten už ale priamo obsahuje vitamín C. Cebion už v takom prípade nepodávajte.

Nakvapkať všetky spolu na jednu lyžičku nie je úplne ideálne riešenie. Telo si ich lepšie spracuje, keď su mu podávané postupne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut