Ako správne užívať Maltofer, aby sa dieťaťu nepokazili zúbky?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom lieku Maltofer.

Momentálne Maltofer kvapkám do cca 2 dcl džúsu. Aj tak je však džús zafarbený. Čítala som, že Maltofer ničí zúbky, ktoré potom odhnijú.

Čím je to zapríčinené?

Môžem sa tomu vyhnúť?

Ako správne dávkovať Maltofer 7-ročnému synovi, ktorý mal hladinu železa 6?

Berie 2x denne 25 kvapiek a má 20 kg. Mladší 5-ročný váži až 30 kg a hladinu mal dokonca 4. Berie 20 kvapiek 2x denne.

Je toto dávkovanie v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

zafarbenie zubov je nežiadúci účinok perorálnych liekov obsahujúcich železo (0,6 % pacientov).

Dá sa tomu predísť tak, že železo zmiešate s vodou/džúsom a syn vypije túto zmes cez slamku.

Správnu dávku musí určiť lekár.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut