Ako zmeniť čas užívania antikoncepcie, aby sa neznížil jej účinok?

Zodpovedané
20. júl 2022

Dobrý deň,

chcem si zmeniť čas užívania antikoncepcie. Teraz ju beriem o 21:00 a chcela by som to zmeniť na 9:00 ráno.

Akým spôsobom to je možné, aby sa nijako neznížil účinok?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvadzáte akú konkrétnu antikoncepciu užívate.

Takúto zmenu je ideálne vykonať po 7 dňovej pauze. Kedy začnete užívať antikoncepciu už v novom čase.

Pri niektorých typoch antikoncepcie je však potrebné skrátiť pauzu na 6 dní, preto konzultujte túto zmenu priamo s gynekológom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut