Akú najvyššiu dávku magnézia môžem užívať v tehotenstve?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom magnézia.

Akú najvyššiu dávku magnézia môžem užívať v tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

najvyššia povolená dávka magnézia je 350 mg. Takúto vysokú dávku je ale potrebné konzultovať s lekárom, či je pre Vás vhodná.

Nepoznám Váš zdravotný stav, vysoký príjem magnézia je spojený okrem iného aj so zníženim tlaku.

Neuvádzate v ktorom týždni ste. Magnézium užívajte maximálne do ukončeného 36. týždňa. Tlmí činnosť maternice ( zabraňuje predčasnýmu pôrodu), táto vlastnosť je pochopiteľne už v ďalších týždňoch nežiadúca.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut