Aký časový odstup by mal byť medzi užitím Euthyroxu a Medrolu?

Zodpovedané
18. mar 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Píšete, že Euthyrox a Medrol sa krátkodobo súčasne užívať môžu.

Akú dobu považujete za krátkodobú?

Aký časový odstup by mal byť medzi užitím Euthyroxu a Medrolu?

Ako sa navzájom tieto lieky ovplyvňujú a aký by mala ich interakcia vplyv na vyvíjajúci sa plod?

Podobne u kombinácie Euthyrox a Clexane, ktorý budem možno musieť aplikovať počas celého tehotenstva.

Je potrebné skúsiť požiadať lekára o zvýšenie dávky Euthyroxu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určenie dĺžky liečby ako aj množstvo jednotlivých liečiv je už v rukách lekára. Ten pozná Váš celkový zdravotný stav. Pri stanovení liečby vždy berie do úvahy prínos liečby pre Vás a riziko pre plod.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut