Aký je najlepší sirup na vlhký kašeľ a aký na suchý dráždivý kašeľ?

Zodpovedané
23. dec 2021

Dobrý deň,

moje 6 ročné dieťa má kašeľ.

Aký je najlepší sirup na vlhký kašeľ a aký na suchý dráždivý kašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme každému môže zaberať niečo iné. Závisi to aj priebehu kašla a dalších sprievodných príznakov.

Z môjho pohľadu najlepší na vlhký kašel, ak dieťa nemá problém hlieny vykašlať je Solmucol. Pri podpore vykašliavania Mucosolvan.

Na suchý dráždivý kašeľ Stoptussin.

Solmucol sirup

Solmucol sirup obsahuje liečivú látku acetylcysteín. Tá rozpúšťa všetky zložky, ktoré spôsobujú väzkosť hlienu, podporuje vykašliavanie a tlmí dráždivý kašeľ. Podporuje obranné mechanizmy organizmu.

Kvapky Stoptussin

Kvapky Stoptussin je liek zo skupiny antitusík.

Sirup Mucosolvan Junior

Sirup Mucosolvan Junior je liek vo forme sirupu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut