Aký je rozdiel medzi drahšími probiotikami a tými lacnejšími?

Zodpovedané
4. apr 2022

Dobrý deň,

hľadám probiotiká pre 18 mesačnú dcérku.

Aký je rozdiel medzi drahšími probiotikami a tými lacnejšími?

Ako dlho (týždne, mesiace) môže dcérka užívať probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne by bolo porovnávať konkrétne probiotiká. Vo všeobecnosti sa probiotiká líšia počtom a druhom zastúpených kmeňov. Dostupné sú už aj personalizované probiotiká, ktoré sa pripravujú podľa individuálnych potrieb pacienta.

Neuvádzate, či dcérku trápia aj konkrétne ťažkosti pre ktoré chcete probiotiká nasadiť.
Ak je cieľom posilnenie imunity, odporúčam tie s obsahom laktobacilov LGG (napr. Probiofix Baby Imun).

Môžete ich podávať dlhodobo, pokojne aj pol roka.
Po troch mesiacoch užívania je ale vhodná mesačná pauzu, aby telo dokázalo fungovať aj bez tejto podpory probiotík.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut