Aký je Váš názor na dlhodobé užívanie Lexaurinu?

Zodpovedané
30. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na dlhodobé užívanie iba Lexaurinu - 1,5 mg v dávkach 1-0-1.

Lieky mi predpisuje psychiater na úzkostnú poruchu. Beriem ich tri mesiace. Mám aj zlé dni, ale celkovo sa môj stav zlepšil. Už dokážem ísť von, nakúpiť. Predtým bolo toto vylúčené, dokonca bežné domáce činnosti som nezvládala.

Moje okolie mi hovorí, že tento liek je droga.

Mám ho zahodiť?

Aj niektorí zdravotníci mi tvrdia, že mám zmeniť lekára. Ja však svojmu psychiatrovi dôverujem, som pod dohľadom, chodím na pravidelné kontroly.

Prečo sa mám cítiť ako narkoman?

Je konečný efekt lieku spojený s dávkovaním?

Zo strachu (čo som aj na nete čítala) si dávam pravidelne iba rannú dávku a večer buď 1/2, alebo nič.

Je tento liek na tej báze, že treba udržiavať predpísanú dávku, aby sa dostavil želaný výsledok?

Okolie mi tvrdí, že to mám brat iba podľa potreby a vtedy zaberá lepšie.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Lexaurin patrí medzi anxiolytiká, čiže lieky proti úzkosti. Pravdou je, že Lexaurin je návykový liek, a teda môžte časom potrebovať vyššiu dávku.

Zatiaľ máte predpísanú pomerne nízku dávku a je skvelé, že dokážete si ju ešte znížiť.
Najlepšie pre Vás bude, ak sa dlhodobo budete cítiť dobre pri čo najnižšej dávke Lexaurinu.

Nemusíte mať až takéto obavy pri tomto lieku pokiaľ si budete jeho užívanie strážiť. V skutočnosti ho berie veľmi veľa ľudí v dnešnej dobe.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová