Aký je Váš názor na podávanie lieku Fenistil a Zyrtec?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

jedna detská lekárka povedala, že Fenistil kvapky odporúča maximálne do 1. roku dieťaťa. Potom pre starších majú vraj slabý účinok. Predpisuje Zyrtec.

Druhá obvodná tvrdí, že Zyrtec je strašne silný a odporúča ho až od 15. roku. Vraj Fenistil úplne stačí.

Aký je Váš názor na Fenistil a Zyrtec?

Ďakujem

Dobrý deň,

Fenistil kvapky sú určené deťom od 1. mesiaca. Dávka sa vždy prepočítava vzhľadom k hmotnosti. Je vhodný aj pre deti po 1. roku. Účinok u nich slabší nie je.

Zyrtec kvapky môžu užívať deti od 2 rokov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut