Aký krém alebo čapíky sú vhodné na vonkajšie hemoroidy po pôrode?

Zodpovedané
10. feb 2023

Dobrý deň,

po pôrode sa u mňa objavili vonkajšie hemoroidy. Nebolia ma, nekrvácajú, len sú dosť výrazne von. Na obklady a sedavé kúpele nemám čas, navyše dojčím.

Akú masť alebo čapíky by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

na vonkajšie hemoroidy môžete počas dojčenia používať PREPARATION H masť. Pomáha zmenšiť opuch tkaniva. Masť sa aplikuje vždy ráno, večer a po každom vyprázdnení čriev.

Dbajte na príjem stravy bohatej na vlákninu, dostatočnú pohybovú aktivitu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut