Aký krém mi pomôže na vyrážky na bruchu?

Zodpovedané
13. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Takéto vyrážky sa mi vyhodia vždy po pobyte na dovolenke na slnku a postupne mi zmiznú. Len tento rok ich stále mám aj po troch mesiacoch.

Väčšinou ich mám iba na bruchu. Niekedy sa mi jedna - dve vyhodia aj na hrudníku. Sú z času na čas svrbivé. Skúšala som Sudocrem, Cicaplast od LA Roche, ale nič mi nezaberá.

Aký krém mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie bude ak navštívite kožného lekára, ktorý Vám najskôr pomôže. Môže ísť o alergiu, napríklad na slnko keďže to máte po dovolenke, kedy je pokožka vystavená nadmernému slnečnému žiareniu.

Ak naozaj ide o možnú alergiu, tak si môžete kúpiť voľnopredajné antihistaminiká ako Claritine 10 mg, Zyrtec alebo Zodac. Uvidíte či Vám vyrážky po užívaní zmiznú.

Na vyrážky môžte aplikovať Tekutý púder, ktorý pôsobí protisvrbivo, dezinfekčne a vysusújúco.

Claritine 10 mg

Claritine 10 mg obsahuje liečivo loratadín, ktoré patrí do skupiny liekov nazývanej antihistaminiká.

Kvapky Zyrtec

Kvapky Zyrtec sú antialergický liek určený pre dospelých a pre deti od dvoch rokov.

Zodac 10 mg

Zodac 10 mg je liek proti alergii. Liečivom je cetirizín dihydrochlorid.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová