Aký liek je vhodný na opuch mandlí a hlieny v hrdle v 26. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
20. apr 2022

Dobrý deň,

som v 26. týždni a cítim suchosť hrdla a opuch mandlí. Mám hlieny v hrdle.

Aký liek mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na suchosť hrdla odporúčam GENERICA Hydropastilky. Obsahujú hydrogél komplex - kyselina hyalurónova a panthenol. Hyalurónát zvlhčuje podráždenú sliznicu a vytvára na nej ochranný film. Obsiahnutý panthenol sliznicu regeneruje.

Na vykašliavanie hlienov sú vhodné sirupy s obsahom skorocelu napr. Dr. Weiss STOPKAŠEĽ sirup. Zvýšte príjem tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut