Aký liek na spanie by mi mohol pomôcť?

Zodpovedané
15. júl 2019

Dobrý deň,

dlhé roky som užívala Zopiclon a všeličo iné na spanie. Zmenila som lekára a ten mi dáva Prothazin, ktorý mi však nezaberá.Pomáha mi Zolpinox, ale ten je asi horší ako Lexaurin.

Aký liek na spanie by mi mohol pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Zopiclon a Zolpinox obsahujú účinné látky Zopiklón a Zolpidem. Obe patria do rovnakej skupiny liečiv, hypnotiká 3. generácie. Preto Vám oba zaberajú. Tieto lieky veľmi dobre zväčša zaberajú, zároveň nemajú taký sedatívny účinok ako iné hypnotiká. Vzniká na nich návyk ale omnoho menej ako na Lexaurin, Xanax alebo Neurol.

Pravdepodobne aj z dlhodobého užívania týchto liekov Vám lekár teraz predpísal Prothazin. Ten nie je tak návykový. Jedná sa o úplne iné liečivo ako ste doteraz užívali. Preto ak s ním máte potiaže dohodnite sa s lekárom na inej voľbe. Liečba chronickej nespavosti musí byť vždy výhradne v rukách lekára.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová