Aký liek pomôže škôlkarke na soplíky?

Zodpovedané
5. okt 2019

Dobrý deň,

moja dcérka dostala v škôlke soplík.

Čo jej mám nasadiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že sa jedná o tečúci priesvitný soplík. Takto väčšinou začína prechladnutie.

Prečisťujte jej noštek morskou vodou, môžte zvoliť napríklad Aliamare. Je šetrný k sliznici, pretože obsahuje aj kyselinu hyalurónovú. Po prečistený nosa morskou vodou jej podajte kvapky alebo sprej proti nádche. Môžte použiť napríklad Nasivin.

Dôležité je ale dodržať správny postup, teda najprv morskú vodu a následne kvapky alebo sprej proti nádche. Takto zabezpečíte najlepšiu účinnosť.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová