2,5 ročná škôlkárka má soplík

maznacik40
7. okt 2015

Ahojte potrebujem poradiť mám dcérku 2,5r začala chodiť do škôlky opakovali sa soplíky a kašel tak nám dr. naordinovala Broncho-Vaxom a kolostrum , každé ráno ju preženie, mám sa obávať či to môže mať v s tých liekov , do škôlky každé ráno mrnká no potom sa hrá a je v pohode, či to môže byť psychika , ďakujem za každú radu.

janinah
7. okt 2015

preženie ju aj v sobotu a nedeľu?

maminka27
7. okt 2015

skôr psychika

maznacik40
autor
7. okt 2015

@maminka27 dakujem

maznacik40
autor
7. okt 2015

@janinah ako kedy

timikaj1
7. okt 2015

@maznacik40 Hnačku môže mať z liekov, je to uvedené na letáku Broncho - vaxom ako možný nežiadúci účinok...Skúste nasadiť nejaké probiotiká...

maznacik40
autor
7. okt 2015

@timikaj1 to ju iba rano ak aj nie tak cez den kaka raz a ma to take riedke

timikaj1
7. okt 2015

Myslím si, že to môže mať kľudne z liekov, keď je to len 1-2krát za deň, skúste jej dať nejaké probiotiká a uvidíte , či sa to upraví, spomeňte aj Dr. , ak pôjdete na kontrolu, ale osobne si myslím, že sa to časom upraví... A primalých detičkách sa stolicou vylučuje aj hlien, keď ho nevedia vysmŕkať a dať iným spôsobom von z organizmu...

maznacik40
autor
7. okt 2015

@timikaj1 dakujem , ona nema uz soplik ani nekasle, dala nam ho preventivne aby sa jej nevracal kasel a soplik

seahorse27
7. okt 2015

Treba precitat pribalovy letak. Ak je tam hnacka uvedena ako neziaduci ucinok, tak je to jasne. V opacnom pripade asi psychika...

maznacik40
autor
7. okt 2015

@seahorse27 ona nema hnacku rano iba prezenie raz

seahorse27
7. okt 2015

@maznacik40 Co pisu v tom letaku? Aj mna napr. prehnalo vzdy len raz po uziti ATB...

maznacik40
autor
7. okt 2015

@seahorse27 ano moze byt hnacka, no pochopila by som keby ju po podaný prehnalo ale ju pred , uvdime casom ci sa to upravi

timikaj1
7. okt 2015

To nevadí, že ju preženie pred podaním , ono chvíľu trvá, kým sa liek dostane celým tráv. traktom a hladina liečiva sa v tele udržuje, takže sa to vôbec nemusí prejaviť len po podaní lieku...

nini1010
7. okt 2015

Od akeho veku mozem davat kolostrum?zozeniem ho bezne v lekarni?dakujem za rady 🙂

maznacik40
autor
7. okt 2015

@nini1010 je toho plna lekaren, kukni aj tu

kristinaanna
7. okt 2015

neviem, podľa pňa je úplne normálne že dieťa , čo je dva mesiace v školke má soplík, ja by som nedávala nič, možno nejaké vitamíny, žiadne lieky, ak sa naozaj opakujú infekty dlhšie ako 6 mesiacov vtedy treba riešiť imunitu, takému malému dieťaťu sa imunita len buduje a soplíky sú len bežné čistenie dutín, môžu byť a prejavom zmeny prostredia alebo klímy v škôlke, ak sú žlté a zelené .vtedy to treba riešiť

timikaj1
7. okt 2015

Broncho vaxom je na podporu imunity...

maznacik40
autor
7. okt 2015

@kristinaanna ano mala opakovane zlte tak preto nam to nasadila na mesiac

kristinaanna
7. okt 2015

@maznacik40 ale za dva mesiace v škôlke je to ešte podľa mňa málo, telíčko si ešte nestihlo ani zvyknúť na zmenu, a treba nechať nech sa so zmenou aj trochu popasuje,

@timikaj1 áno ale dáva sa až pri oslabenej imunite a za taký krátky čas sa nedá zistiť či je imunita oslabená

timikaj1
7. okt 2015

@maznacik40 pokojne jej dávaj Broncho - vaxom je veľmi dobrý liek na podporu imunity, lekár vie, čo robí...(robím v lekárni, máme s ním len dobré skúsenosti)...Prípadné než. účinky konzultuj s lekárom...My sme mali po ňom pol roka pokoj...

maznacik40
autor
7. okt 2015

@timikaj1 dakujem pekne

timikaj1
7. okt 2015

@kristinaanna Pokiaľ nie sme lekári nemôžeme posúdiť, či indikovaný liek má opodstatnenie alebo nie, my sa môžeme len domnievať, a ako laici nemôžeme dávať rozumy, len napísať svoj názor , to už je na každom, čo si z toho vyberie ...V prvom rade treba konzultovať s Dr., ja mám výbornú pediatričku a maximálne jej dôverujem...

timikaj1
7. okt 2015

@maznacik40 za nič 😉 , najlepšie by bolo, keby boli drobci zdraví, ale v školke sa asi tomu nevyhneme ☹ ...Moja dcérka je 4.-tý rok v školke a už bola 2 krát chorá 😒 ...

maznacik40
autor
7. okt 2015

@timikaj1 ja som spokojna z dr. mala opakovane zlte soplíky tak preto nam to odporucila, nedam na nu dopustit

maznacik40
autor
7. okt 2015

@timikaj1 ved prave vsetko by som dala len aby bola zdrava

timikaj1
7. okt 2015

@maznacik40 a tak to má byť! 🙂

kristinaanna
7. okt 2015

@timikaj1 áno, ja som napísala svoj názor, mám tam, že podľa mňa, podľa mňa radšej soplík ako problémy s trávením, 😉

a preháňať môže aj od soplíkov, ak stekajú a sa nevyfúkajú