Aký máte názor na liek Betahistin Actavis popri dojčeniu?

Zodpovedané
20. nov 2019

Dobrý deň,

od neurologičky mám predpísaný liek proti závratom Betahistin Actavis 24 mg.

Aký máte názor na tento liek popri kojeniu?

Už dlhšiu dobu mám problémy a nechcem sa vzdať kojenia. Tak mi odporučili pol tablety dvakrát denne.

Môže to ublížiť bábätku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie je známe, či sa Betahistín vylučuje do materského mlieka. Preto sa neodporúča užívať počas dojčenia.

Nie je však ani vyslovene zakázaný. Myslím si, že lekárka Vám predpísala najnižšiu možnú dávku pre zlepšenie Vášho zdravotného stavu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová