Aký názor máte na GS Mamavit?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

zistila som, že som tehotná a chcela by som začať užívať vitamíny.

Uvažujem nad GS Mamavit, pri ktorých ma však zarazilo, že koľko je tam kyseliny listovej. Je to až 800 uq. Vraj sa odporúča maximálne 400 uq, pretože môžu vzniknúť vývojové vady.

Aký je Váš názor?

Odporúčate mi nejaké iné vitamíny?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

denná dávka kyseliny listovej pri plánovaní tehotenstva aj počas tehotenstva je 400 - 1000uq. Najmä pri plánovaní tehotenstva a v prvom trimestri sa niekde odporúča užívať denne okolo tých 800uq.

Samozrejme, že názory sa líšia. Podľa mňa 800 uq denne je v poriadku. Určite to nie je dávka, ktorou by ste sa mohli predávkovať.

800 uq kyseliny listovej obsahuje mnoho vitamínov na trhu určených pre tehotné. Ak by ste mali nejaké pochybnosti poraďte sa kľudne aj so svojím gynekológom.

GS Mamavit sú vhodné vitamíny pre tehotné, obsahujú komplex všetkých vitamínov potrebných počas tehotenstva.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová