Kyselina listová - vaše názory

eliss94
26. jan 2021

Baby ja som s hrôzou zistila, že už cca 10 dni užívam 1 800 nech kyseliny listovej ( 1000 vo vitamínoch Prenatál +DHA/ADH od Jamieson + 800 iného vyz. Doplnku ). Pýtala som sa v lekárni či to môžem kombinovať - odpoved bola Áno - tam som to neriešila a dnes náhodne som sa na internete dostala k štúdiám , že nemá sa presahovať dávka 800mcg nakoľko to koze poškodiť plod.
Je však pravda , že dolhodobo trpim nedostatkom železa - tak sa upokojujem , že som nemohla uškodiť, ale normálne má premkol strach nakoľko ešte len v piatok idem na sono - budem 5tt+3 a modlim sa aby tam už niečo vidieť bolo. ( keď som tam bola ako 4+2 dr. Nevidel nič )

Máte s tým nejakú skúsenosť ? Aký máte názor a skúsenosti vy ?

viikkki
26. jan 2021

@eliss94 vysadila by som oboje a kúpila by som si femibion tam máš všetkého akurát teraz sa už nestresuj ale neber takúto vysokú dávku aj naďalej tiež som čítala že to nieje dobre

eliss94
autor
26. jan 2021

@viikkki 🙏

yogagirl
26. jan 2021

Kamaratka ma rizikove tehotenstvo je 9tt a lekarka jej odporucala brat 1000 rano a 1000 vecer.

eliss94
autor
26. jan 2021

@yogagirl fakt ? No tedaaaa ... tak už som kľudna🙏🙏🙏🙏🙂

yogagirl
26. jan 2021

@eliss94 ked sme riesili tehotenstvo, spominala, ze tak jej to odporucala, ja cakam dvojicky a tiez som si nasla na internete, ze treba mat vyssi denny prijem ako 800.. A podla toho co som citala, je kyselina listova vlastne vitamin B9 a pri tom, to co telo nespotrebuje ide von mocom... Ale nie som vzdelanim ani lekar, ani farmaceut, takze hadat sa nebudem...

any_soj
26. jan 2021

@eliss94 ja beriem na predpis kyselinu listovú 10mg každý druhý deň. Raď sa s lekárom 🙂 https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/acidum...

mias999
2. feb 2021

@eliss94 mne doktorka v 8tt odporučila brať kyselinu listovú ale len do 12tt, takže určite sa opýtať doktora

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre