Aký prípravok s obsahom zinku je vhodný pre 3-ročné dieťa a v akom množstve?

Zodpovedané
18. sep 2022

Dobrý deň,

mám 3-ročnú dcérku, ktorá teraz nastúpila do škôlky. Dávam jej pravidelne vitamín D (Vigantol, 1 kvapku denne) a vitamín C. Od začiatku augusta užíva aj Imunoglukan P4H v predpísanom množstve. Chcela by som jej teraz po nástupe do kolektívu pridať aj zinok.

Aký prípravok s obsahom zinku je vhodný pre 3-ročné dieťa a v akom množstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporučila by som prejsť na kombinovaný produkt TOTO Detský Betaglukán + Vitamín C + Zinok + D3.

Obsahuje všetky Vami spomínané vitamíny. Dávkuje sa podľa hmotnosti (1 ml na 5 kg hmotnosti).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut