Aký sirup podať proti kašľu 4-mesačnému dieťaťu?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

mám 4-mesačného synčeka, ktorý začal dosť kašlať. Nakazil sa od staršieho brata - škôlkara. Je zachrípnutý a má polovlhký kašeľ, ktorý postupne zosilnieva. Pri staršom synovi sa mi veľmi osvedčila kombinácia Solmucol ráno, na obed a večer Stoptussin.

Aký sirup alebo kvapky sú vhodné pre tak malé dieťa?

Sú vhodné iba kvapky na prírodnej báze, napríklad Hedelix, alebo mu môžem podať Solmucol sirup?

Ďakujem

Dobrý deň,

podávanie sirupu Solmucol je bezpečné od narodenia Obsahuje účinnú látku acetylcysteín, ktorý štiepi hustý hlien. Deti do 2 rokov užívajú 3x denne 2,5 ml sirupu.

Odporúčam zvlhčovať dýchacie cesty - ideálne inhaláciami.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut