Aký vitamín C môžem užívať, keď som dojčiaca tehuľka a mám hematóm?

Zodpovedané
14. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vhodnej a bezpečnej dávke vitamíne C, keď som tehotná, aj dojčím a mám hematóm.

Aké vitamín C je pre mňa vhodný?

Aké iné podporné vitamíny je možné užívať na podporu sliznice pri hematóme?

Som na začiatku tehotenstva a odporúčané lieky s progesterónom brať nemôžem kvôli dojčeniu.

Aké iné opatrenia sú potrebné, aby sa hematóm vstrebal?

Ďakujem

Dobrý deň,

denná odporúčaná dávka vitamínu C v tehotenstve je 100 mg - môžete užívať 1 tabletu Celaskon 100 mg denne. Okrem toho by ste nemali užívať nič iné, pokiaľ to neodporúča váš lekár.

Ak je to možné, snažte sa čo najviac dodržiavať kľudový režim.

Celaskon 100 mg

Celaskon 100 mg obsahuje 100 mg vitamínu C (vitamín C je kyselina askorbová) v jednej lisovanej pastilke. Ľudský organizmus si vitamín C nevie sám vytvárať, preto ho treba do organizmu dodávať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut