Aký výživový doplnok zvýši chuť na sex?

Zodpovedané
22. apr 2024

Dobrý deň,

mám syndróm lepivych doštičiek a užívam Aspirín Protect. Som necelé 4 roky po pôrode a nemám chuť na sex.

Aký výživový doplnok by mi mohol pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Je potrebné nájsť príčinu nízkeho libida (teda zníženej chuti na sex). Príčiny môžu byť rôzne: hormonálna nerovnováha, dojčenie, nežiaduci účinok vybraných liekov, gynekologické alebo urologické ochorenia, užívanie návykových látok, psychické ochorenia alebo iné fyzické ochorenia.

Je potrebné odstrániť príčinu nechuti, zlepšiť životný štýl a až následne siahať po liekoch/výživových doplnkoch.

Z voľnopredajných podporných liekov môžete vyskúšať látky s afrodiziakálnym účinkom. Sú to napr. kotvičník, schizandra, krpčiarka, ginko.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie