Antikoncepčný krúžok Ornibel mám vo vnútri už 4 týždne. Čo mám robiť?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý večer,

pravidelne používam vaginálny krúžok Ornibel. Mám ho 3 týždne vo vnútri a jeden bez neho. Nechtiac som presiahla 3 týždne a mám ho vo vnútri už 4 týždne.

Čo mám robiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné postupovať podľa pokynov v príbalovom letáku:

,,Čo robiť v prípade predĺženého používania krúžku:
Hoci to nie je odporúčaný režim, pokiaľ sa Ornibel používal počas maximálne 4 týždňov, kontraceptívna účinnosť je ešte stále dostatočná. Žena môže dodržať týždňové obdobie bez krúžku a následne si zaviesť nový krúžok. Ak bol Ornibel ponechaný v pošve viac ako 4 týždne, kontraceptívna účinnosť sa môže znížiť a pred zavedením nového Ornibel sa musí vylúčiť gravidita."

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová