Bolí ma zub a ucho. Aké lieky si môžem dať, keď som v 10. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
1. mar 2020

Dobrý deň,

som v 10, týždni tehotenstva a veľmi ma bolí stolička. Bolesť mi prešla na celú pravú stranu, vrátane ucha.

Aké lieky si môžem dať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nečakajte s boľavým zubom a snažte sa vyriešiť tento problém čo najskôr.

V prvom trimestri nie sú vhodné lieky proti bolesti. Môžte si dať Paralen, ale odporúča sa minimálna účinná dávka čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová