Bude účinná aj dvojmesačná liečba Broncho-Vaxom?

Zodpovedané
18. jún 2022

Dobrý deň,

krčnou lekárkou má môj 6-ročný syn predpísaný Broncho-Vaxom na 3 mesiace. Pri užívaní mal už dva z nežiadúcich účinkov, preto už tretí mesiac mu ho nechcem dávať.

Bude aj dvojmesačná liečba účinná?

Čo iné ešte predpisuje odborný lekár na posilnenie imunity namiesto Broncho-Vaxomu?

Koľko Imunuglukanu by malo brať 6-ročné dieťa s váhou 21 kg?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre plnú účinnosť je potrebné liek Broncho-Vaxom užívať 3 po sebe idúce mesiace.
Ak sa však u dieťaťa vyskytla alergická reakcia, prípadne príznaky intolerancie, liečba sa musí prerušiť.

Adekvátnu náhradu konzultuje s lekárom. Nepoznám celkový zdravotný stav dieťaťa, ani indikáciu pre ktorú bol Broncho-Vaxom predpísaný.

Odporúčaná denná dávka sirupu Imunogkukán sú 4 ml 1x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut