Čím liečiť prechladnutie počas dojčenia?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

počas dojčenia som si aplikovala Septolete extra sprej do hrdla a Stoptussin kvapky. Používala som Stopkašeľ aj sirup aj sprej do hrdla, ale vôbec neboli také účinné. Dala som si Septolete extra lebo mi nenapadlo, že či to vlastne môžem. Je to len do hrdla a potom Stoptussin, ktorý som mala doma, lebo som chytila záchvat kašľu.

O pár minút na to začal synček plakať a som ho nadojčila. Lebo zo Stopkašeľ má vyslovene dráždi na kašlanie a je to nepríjemné a neúčinné. Keď to začalo, boli sme na návšteve svokrovcov. Tam som si dala jednu pastilku Tantum Verde.

Na bolesť ucha som si dala Otipax L, ktoré mi kúpil manžel až neskôr som sa dozvedela, že lekárničke nespomenul, že dojčím.

Je to v poriadku?

Čo ešte mi odporúčate na prechladnutie?

Ďakujem

Dobrý deň,

Septolete extra pastilky a Stoptussin kvapky sa užívajú počas dojčenia len v nevyhnutnom prípade.

Na bolesť hrdla je vhodný Angin-EX bylinný sprej, Vincentka pastilky.

Pri kašli Herbalmed pastilky so skorocelom, DR. WEISS Stopkašeľ medical pastilky.
Ako podpornú liečbu odporúčam CALCIUM Chloratum teva 100 ml.

Dostatočný príjem tekutín a vitamínov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut